Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

W ostatnim artykule pisałem o tym ile słów trzeba znać, by mówić płynnie w języku obcym (https://przelambariere.pl/ile-slow-trzeba-znac-by-mowic-plynnie-w-jezyku-obcym/). Dlatego dzisiaj sprawdzimy na jakim etapie teraz jesteś, jeśli chodzi o znajomość angielskich słówek 😊 Jeśli zadajesz sobie czasami pytanie: „Ile znam słów po angielsku?”, to dziś poznasz odpowiedź!

Ile znam słów po angielsku? Jak to sprawdzić?

W dzisiejszym artykule pokażę Ci narzędzie dostępne za darmo w Internecie, które pozwoli Ci sprawdzić jak wiele znasz słówek w języku angielskim. Nie wiem czy czytałeś mój ostatni artykuł, jeśli nie to rzuć okiem koniecznie https://przelambariere.pl/ile-slow-trzeba-znac-by-mowic-plynnie-w-jezyku-obcym/, pisałem tam między innymi o tym ile słów zna native speaker, nowojorski taksówkarz czy Winston Churchill (znał). Więc jeśli chciałbyś porównać swoją wiedzę z ludźmi z całego świata czy z native speakerami, no to już teraz będziesz mógł to zrobić 😊 Wykonanie testu trwa około 5-10 minut, a według autorów tego narzędzia, margines błędu wynosi mniej więcej 10%, więc to raczej nie dużo.

Gdzie znajdę test?

Narzędzie, o którym mówię to test! Zwykły test 😊 Jest dostępny tutaj:  http://testyourvocab.com. Może już go znasz? Test jest składową amerykańsko – brazylijskiego projektu, którego celem jest zbadanie zasobu słownictwa ludzi z całego świata, w różnym wieku i z różnym wykształceniem.

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

Jak wykonać test?

Test składa się z 3 części. W pierwszej i drugiej części trzeba po prostu zaznaczyć słowa, które się zna. Wygląda to tak:

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

Natomiast w trzeciej części, nie trzeba już wykazywać się swoją wiedzą 😊 Trzeba tylko wpisać dane potrzebne autorom badania (wiek, płeć, narodowość, nie trzeba podać danych kontaktowych). Dobra wiadomość jest taka, że możesz wykonywać test kilka razy, tyle ile chcesz, ponieważ za każdym razem generowane są inne zestawy słów 😊  Możesz porównywać swoje wyniki.

Ile znam słów po angielsku? First step!

Kiedy klikniesz w link http://testyourvocab.com, od razu na dole strony zobaczysz pierwszą listę słów. Pamiętaj, aby zaznaczyć tylko słowa, których znaczenia jesteś pewien. Jeśli słowo wygląda znajomo, skądś je kojarzysz, ale nie pamiętasz w danej chwili co oznacza, to takiego wyrazu nie powinieneś zaznaczać.

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

Ile znam słów po angielsku? Krok drugi!

Jest bardzo podobny do pierwszego etapu – też mamy listę słówek i zaznaczasz, tylko te słowa, które znasz (zasady są takie same jak w kroku pierwszym). Ale lista słów (między innymi jej długość) zależy od tego ile i jakie słowa zaznaczyłeś w pierwszym kroku. Jeśli nie znałeś zbyt wielu słów, było ich mało, to wtedy Twoja lista słówek w drugim etapie będzie wyglądała mniej więcej tak:

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

Opcja 2 – znałeś więcej słów, więc zaznaczyłeś ich dużo. Wtedy lista słów a drugim etapie będzie dłuższa. Dzięki temu Twój poziom językowy będzie dokładnie zmierzony i określony (oczywiście tylko w odniesieniu do znajomości słów).

Ostatni etap!

Tak jak wspominałem końcowym etapem testu jest wpisanie danych niezbędnych autorom badania. Zaraz po ich wprowadzeniu, ukaże się wynik testu, który jest zapisywany. Fajne jest to, że otrzymasz też link, który możesz sobie zachować (na pamiątkę 😉) lub przesłać znajomym w celu porównania wyników.

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

Co oznacza otrzymany wynik?

Jeśli nie wiesz co oznacza otrzymany rezultat, rzuć okiem na artykuł, w którym pisałem o tym jak ilość znanych słów przekłada się na procent rozumianych treści w języku angielskim (https://przelambariere.pl/ile-slow-trzeba-znac-by-mowic-plynnie-w-jezyku-obcym/). Oprócz tego możesz jeszcze spojrzeć na poniższą tabelkę, która przyporządkowuje ilość znanych słów do poziomu językowego:

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć?

No to teraz czas na wykonanie testu? 😊 Życzę powodzenia! Trzymam kciuki za dobre wyniki. Jeśli jednak z jakiegoś powodu chciałbyś nauczyć się kilku (lub kilkuset 😉) nowych słówek, a nie do końca wiesz jak to robić skutecznie i efektywnie, to zapraszam po wskazówki do artykułu o tym jak uczyć się słówek: https://przelambariere.pl/jak-skutecznie-uczyc-sie-slowek-cz-1/ Sam z niej korzystam i gorąco polecam każdemu 😊

Ile znam słów po angielsku? Jak to zmierzyć? Arkadiusz Włodarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.