Opinie

Do prawdy z całego serca polecam naukę pod bacznym okiem i uchem Pani Natalii :-)

Zajęcia są prowadzone w oparciu o uprzednio ustalony plan oraz cele, ale mogą być one elastycznie modyfikowane w zależności od bieżących potrzeb kursanta.  

Poziom trudności, tempo czy ilość zadań są dostosowane w taki sposób by przyswajana wiedza, z jednej strony nigdy nie przytłaczała, a z drugiej zawsze stanowiła wymierne wyzwanie. Kolejnym atutem jest fakt, że trudności jakim podlegają osoby mierzące się z dysleksją, nie są lektorce obce i wie jak skutecznie wyjść im naprzeciw.

Pani Natalia stale pomaga w budowaniu motywacji oraz pewności siebie. Dodatkowo, bardzo często stanowi źródło inspiracji i pozwala lepiej odkryć pasję jaką może być język sam w sobie.

Oczywiście nie sposób też nie wspomnieć, że podczas spotkań, za każdym razem, panuje niezwykle miła, przyjazna i pełna humoru atmosfera, a tematów do rozmów nie ma końca.

Praca z profesjonalistami tej klasy to czysta przyjemność. Polecam raz jeszcze.

Thank you Natalia! You are the best! :-)

 

stars
Tomasz Pochopień , Branża audiowizualna

Nie mogłam lepiej trafić:)

Uczę się z Marcinem prawie od roku, zaczęłam od zera, bez większych oczekiwań, po prostu dla własnej satysfakcji i ćwiczenia umysłu. I okazuje się, że lubię się uczyć angielskiego:) To Jego zasługa. W bardzo przemyślany sposób, krok o kroku, wprowadza kolejne stopnie wtajemniczenia. Na spotkaniach czuję się swobodnie, podejmowane tematy nie są banalnie szkolne, tylko pozwalają mi spojrzeć w głąb siebie, z szerszej perspektywy dostrzec życie młodego, ambitnego pokolenia. Sama jestem nauczycielką z długim stażem, a dzięki Marcinowi mogę odświeżyć swoje metody pracy i podejście do uczniów. Marcin jest niezwykle cierpliwy, potrafi sprytnie naprowadzić na trop, ale nie wyręcza, stosuje różnorodne techniki pracy, podejmuje ciekawe tematy rozmów, dostosowuje się do moich potrzeb i możliwości, jest elastyczny, wyrozumiały i bardzo kulturalny. Czekam na spotkania z Marcinem nie jak na lekcje, ale ożywczą rozmowę z ciekawym, pracowitym, pełnym pasji i zainteresowań młodym człowiekiem. Dziękuję Ci Marcinie!

stars
Agnieszka Celuch, Nauczyciel wf i biologii, z 30-letnim stażem pracy

Już prawie pół roku uczestniczę w zajęciach przez Skype z Dawidem. Z czystym sumieniem polecam Dawida jako lektora! Dawid posiada bardzo szeroką wiedzę jeśli chodzi o słownictwo jak również w bardzo przystępny sposób potrafi wytłumaczyć niuanse gramatyczne. Bardzo na plus jest również to, że nie bazujemy na żadnych książkach lecz na liście zagadnień, które chciałabym by zostały omówione - więc cały kurs skupia się na konkretnych celach kursantów. Podczas zajęć położony jest duży nacisk na mówienie i również w tej formie odbywają się zajęcia z gramatyki (pierwszy raz spotkałam się z taką bardzo praktyczną formą podejścia do gramatyki - oczywiście na duży plus). Podczas zajęć Dawid na bieżąco koryguję błędy wraz z objaśnieniem, dodaje ciekawe i co najważniejsze przydatne słownictwo i potrafi świetnie zmotywować do dalszej pracy.

stars
Kasia K. Wsparcie systemowe, Branża papiernicza

Przed podjęciem współpracy z Przełam Barierę, przeprowadziłem kilka lekcji testowych z różnymi firmami/osobami. Po lekcji z Alexem wiedziałem, że to jest to! Z jednej strony bardzo fajnie mi się z nim rozmawia, z drugiej mobilizuje mnie na różne sposoby aby się rozwijać. Używa różnych ciekawych metod pedagogicznych. Do tego miał styczność ze światem IT, więc wie jak to działa i jakim językiem ludzie się tam posługują, co jest zdecydowanym plusem. Rozumie moje potrzeby i znajduje na mnie odpowiednie sposoby, aby nauczyć mnie jak najwięcej :-). Alex to nie tylko świetny nauczyciel, ale także bardzo pozytywna osoba. Nie mogłem lepiej trafić.

stars
Adrian Walica , Branża IT

Naukę z Przełam barierę rozpocząłem pół roku temu. 6 miesięcy nauki angielskiego, w moim przypadku to niebywały sukces:) Rzeczywiście przełamałem i ciągle przełamuje sporo barier(i to tych, nie do przełamania...;) Przez lata próbowałem uczyć się samodzielnie jak i z lektorami. Wcześniejsze motywacje jak szybko się pojawiały, tak szybko się też ulatniały.

Trafiłem na, a raczej wybrałem lektora Marcina. Wydaje się, że wyboru dokonałem poprzez jego szczery i sympatyczny uśmiech. Intuicja mnie nie zawiodła(chociaż na początku jego stanowczość i nacisk na moje mówienie, trochę mnie irytowało hehe)

Koleś jest przede wszystkim mądry, umie się skupić na swojej pracy i to się widzi. Umie też świetnie wyłapać temat do rozmów jak i je rozwinąć. Jest rzetelny i zawsze przygotowany. Jest facetem z pasjami i dużą wiedzą z zakresu moich zainteresowań i tak ogólnie. Jest też dobrym słuchaczem, a swoim zaciekawieniem, oraz dociekliwością, zachęca do przełamywania barier językowych. Nie twierdzę, że zawsze mi się to podoba, no ale liczą się fajne efekty hehe. Dobry motywator i ciekawy człowiek. Polecam:)

stars
Krzysztof Szerega ,

Nauka angielskiego w ostatnich miesiącach to dla mnie czysta przyjemność. Nie jest to już głównie obowiązek, ale przyjemna forma spędzania czasu dająca mi dużo satysfakcji i wiary we własne możliwości. Na zajęciach z Patrykiem czuję się swobodnie, jak na spotkaniu przy kawie :-) Bardzo dobrze mi się rozmawia, mam coraz mniejszy lęk przed mówieniem. Patryk dba o to, aby lekcje nie były dla mnie stresujące, nie miała problemów ze zrozumieniem. Jest otwarty na zagadnienia, które proponuję. Czyta artykuły oraz słucha nagrania, które przesyłam i w ciekawy sposób prowadzi rozmowy na interesujące mnie tematy zadając odpowiednie pytania. Wykazuje się dużą ciekawością odnośnie moich zainteresowań, dzięki czemu przyswajam słownictwo i uczę się rozmawiać o swoich pasjach. Lekcja mija szybko i przeważnie jestem zaskoczona, że już czas na powtórkę słówek z ostatniej lekcji (na marginesie dla mnie taka forma powtórki jest rewelacyjna, bardzo ją lubię).

Przy okazji chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność dla Arka za opracowanie tej metody nauki języka obcego, za cenne wskazówki, z którymi dzieli się w internecie i w swojej książce. Dzięki niemu wróciła mi wiara, że będę w stanie w końcu komunikować się swobodnie w języku obcym. Dziękuję!

stars
Kasia K.,

Naukę angielskiego rozpocząłem około pół roku temu. Przed pierwszym spotkaniem z Alexem jedyne co potrafiłem to słówka, które pamiętałem jeszcze z czasów liceum. Ogromny strach przed wypowiedzeniem najprostszego zdania czy też kompletny brak znajomości oraz zrozumienia gramatyki – tylko to zostało mi po nauce angielskiego w szkole. Już od pierwszego spotkania Alex swoim podejściem do prowadzenia konwersacji zbudował we mnie poczucie pewności, co przełamało mój wewnętrzny opór przed mówieniem. Chciałbym nazwać spotkania z Alexem lekcjami, bo po każdej wychodzę bogatszy o nowe słownictwo oraz z coraz większą pewnością w mówieniu. Nie ma to jednak nic wspólnego z lekcjami! Spotkania są prowadzone w takiej atmosferze, że czuje się jakbym rozmawiał ze znajomym, którego znam kilka lat. Tematy rozmów są przeróżne i jeśli zależy mi na danym obszarze bez problemu do niego przechodzimy i rozmawiamy. Dzięki spotkaniom czuje się o wiele pewniej i zaczynam wykorzystywać angielski w pracy czy też podczas wyjazdów za granicę. Czasy, kiedy unikam kontaktu w obcym języku minęły bezpowrotnie.

Dawno nie byłem tak zadowolony ze swoich postępów w nauce i to języka, który jeszcze jakiś czas temu był dla mnie barierą nie do pokonania! ;)

stars
Dawid Bojanowski,

Wszystkim polecam zajęcia z Arkiem! Lekcje prowadzone w bardzo miłej i luźnej atmosferze, ale nie oznacza to, że nic można nie robić, profesjonalista w każdym calu. Skupia się na tych zagadnieniach, które są potrzebne danej osobie nie zaprzątając głowy szesnastoma czasami, jest bardzo elastyczny i z łatwością dopasowuje poziom zajęć do aktualnej wiedzy studenta. Podczas spotkań skupia się na dialogu dzięki czemu łatwiej się przełamać i zacząć używać język angielski w codziennym życiu. Po każdych zajęciach wysyła email z cała masą słówek, które na następnym spotkaniu lepiej znać ;), oprócz tego zadania praktyczne, tłumaczenia zdań, gramatyka zadawana i do wykonania w domu. Dzięki Arkowi po 6 miesiącach nauki (zaczynałem praktycznie od zera) obecnie jestem w stanie załatwić wszystkie podstawowe sprawy z życia codziennego oraz w mojej pracy (logistyka). Jeszcze raz polecam treningi z Arkiem, ponieważ to bardzo sympatyczny, wymagający człowiek, który potrafi zmotywować do pracy.

stars
Przemysław Stoliński, Spedytor Międznarodowy, FF Fracht Sp. Z o.o.

Jestem bardzo zadowolona z lekcji z Łukaszem. Lekcje odbywają się przez Skype. Na co dzień mam sporo obowiązków, a w ten sposób nie jestem na stałe przypisana do jednego miejsca, to wielkie udogodnienie. Na początku nie sądziłam, że to będzie tak wygodne. 

Każda lekcja rozpoczyna się powtórzeniem słówek z poprzednich zajęć. Łukasz spisuje słowa, których nie znam i przesyła mi mailem po zajęciach.

 

Lekcje są prowadzone w sposób profesjonalny, a jednocześnie z humorem i w miłej, niestresującej atmosferze. To bardzo ważny punkt dla osób, którym brakuje pewności siebie podczas mówienia i mają problem z przełamaniem się. Mam realny wpływ na wybór tematów do rozmów podczas zajęć. Jeśli coś jest dla mnie niejasne, albo wymaga doprecyzowania, zawsze otrzymuję obszerne wyjaśnienie. 

 

Lekcje trwają już pół roku i zauważam u siebie spore postępy. Mam dzięki temu jeszcze większy zapał do nauki. 

Szczerze polecam! 

stars
Kasia Kozioł,

Gorąco polecam lektora Patryka. Bardzo kontaktowa osoba, tematy rozmów podczas lekcji są bardzo ciekawe. Możliwość dyskusji na ciekawy temat połączony z nauką. Dzięki spotkaniom z Patrykiem "przełamałam barierę" językową zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych w języku angielskim. Zajęcia są dostosowane do potrzeb mojej pracy (logistyka), problemów oraz zadań z niej wynikających.
Gorąco polecam!

stars
Natalia C., Branża logistyczna

Mój angielski był bardzo zardzewiały (ponad 20 lat nie używałem), ciężko przychodziło mi powiedzenie choćby kilku słów a musiałem go błyskawicznie odświeżyć z uwagi na zmianę pracy. Arka znalazł kolega, który był w podobnej sytuacji. Po zapoznaniu się z opiniami umówiłem pierwsze testowe spotkanie. To był strzał w dziesiątkę, natychmiast umówiliśmy się na zajęcia przez następnych kilka miesięcy.
Arek świetnie prowadzi zajęcia i ma dużo doświadczenia. Udział w nich to była prawdziwa przyjemność. Obecnie sam sprawdzam poziom języka angielskiego w procesach rekrutacyjnych, które prowadzę - to wszystko dzięki Arkowi!
Zdecydowanie polecam!

stars
Paweł Dąbrowski, Kierownik Oddziału Informatycznego, Sąd Rejonowy dla Łodź

Nie sądziłam, że w moim wieku będę mogła jeszcze nauczyć się mówić. Nie ukrywam, że za moich czasów mieliśmy w szkole jedynie rosyjski i niemiecki. Z uwagi na liczne wyjazdy zagraniczne chciałam podszkolić się w języku angielskim z uwagi na to, że teraz to już prawie drugi język. Ułożona metoda przez Pana Arka była tym, czego szukałam. Wreszcie nauczyłam radzić sobie w różnych, zagranicznych sytuacjach. Nauka języka kojarzy mi się z przyjemnością i wyzwaniem, a nie żmudną czynnością. Bardzo lubię lekcje oraz sposób nauki. Kadra niezwykle profesjonalna i sam właściciel bardzo pomocny i motywujący. Polecam

stars
Krystyna Kamińska, Dyrektor Odziału - Nieruchomości

Długo się zastanawiałem nad podjęciem nauki języka angielskiego, ponieważ nie jestem już najmłodszy ale w głębi duszy zawsze chciałem to zrobić bo język angielski jest platformą do rozmów na całym świecie a ja uwielbiam podróżować. Trochę poczytałem w Internecie o szkole Arka i się zaciekawiłem, ponieważ jego system nauki polega po prostu na mówieniu a nie na pisaniu testów, uzupełnianiu zdań i wielu innych rzeczy które się robi w szkole tradycyjnej.  Umówiłem się na pierwszą lekcję z Martą i po kilku minutach zaczęliśmy rozmawiać (oczywiście ona, bo ja dopiero zaczynałem moją przygodę z j. angielskim w Arka szkole). Teraz po blisko ośmiu miesiącach uważam, że to była dobra decyzja. Marta jest profesjonalistką pod każdym względem, umie wytłumaczyć i przekazać wiedzę a także pozytywnie zmotywować, widzę u siebie postępy, które już są sprawdzone zagranicą, jedynie na  co mogę ponarzekać to, że czas podczas spotkania za szybko płynie.

stars
Jarek Miler, Właściciel, Abaco Biuro Rachunkowe

Po moich 6 letnich przygodach z językiem angielskim to pierwszy TAK konkretny i skuteczny nauczyciel, na którego z czystym sumieniem wydałabym ponownie każde pieniądze. Efekty było widać już po kilku tygodniach. Brak wkuwania słówek i jakiegoś szkolnego schematu. Nie było podręcznika i propozycji 40 dziwnych tematów do rozmowy. Wszystko zminimalizowane do tego czego potrzeba i co działa, by mówić po angielsku. Brak też wkuwania czasów. Minimum teorii. Ogromne dawki wiedzy w pigułce, które działają. Podczas nauki mówienia wyłapany został każdy błąd, ale w taki sposób, który nie powoduje, ze czujesz się zestresowany. Dzięki PrzełamBarierę skutecznie nauczyłam się też wymowy. Baaardzo polecam !

stars
Angelika Nowakowska, Senior Menedżer ds. Zarządzania Procesami i Jakością

Spotkania z Arkiem motywują nie tylko do zwiększenia kompetencji językowych, ale i do pracy nad własnym sobą. Jednak co najważniejsze, przynoszą wymierne rezultaty. Arek pomógł mi określić cele i drogę, jak je osiągnąć. Sukcesywnie przerabiamy materiał, a forma w jakiej odbywają się zajęcia przełamuje barierę mówienia. Bez wahania polecam wszystkim niezdecydowanym po pierwsze ten sposób nauki, a po drugie prowadzącego. Z pewnością nie pożałujecie.

stars
Szymon Kobalczyk, SAP Consultant, Bosch

Naukę języka angielskiego z Martą rozpoczęłam pół roku temu. Ucieszyłam się, gdy okazało się, że Marta dysponuje szerokim słownictwem z zakresu medycyny oraz że jest to temat, który ja interesuje. Jej wysoka kultura osobista , uprzejmość a także umiejętność prowadzenia rozmowy składają się na bardzo miłą lekcję. Jej jasne i proste tłumaczenie zagadnień gramatycznych  sprawia, że szybko stają się one jasne, jak np. kiedy używać „do” a kiedy „made”, tryby warunkowe itp. Marta ma świetnie opanowany język angielski i jest w stanie dostrzec każdy niuans. Wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom ucznia i razem z nim ustala plan nauki.
Serdecznie polecam zajęcia z Martą!

stars
Ala Gulińska,

Z całego serca polecam Julię jako nauczyciela nauki angielskiego. Po kilku nieudanych próbach znalezienia dobrego nauczyciela w końcu znalazłam Julię  Dzięki jej podejściu i cierpliwości zajęcia nie są stresujące, co niestety miało miejsce przy poprzednich lektorach. Julia prowadzi zajęcia w bardzo ciekawej formie jako wciągające dyskusje wokół interesujących mnie tematów. Ma się wrażenie jakby to było spotkanie z koleżanką przy pysznej kawie, a tak naprawdę są to lekcje angielskiego dzięki którym ćwiczę konwersację i gramatykę. Nawet nie wiadomo kiedy mija cała lekcja.

Świetne jest to, że z Julią nie przerabia się podręczników od początku do końca, tylko ma się wpływ na konkretne tematy do dyskusji i zagadnienia do przerobienia. Dzięki temu uzyskujemy indywidualne podejście do ucznia. Dodatkowo Julia sama wychodzi z inicjatywą przerobienia konkretnego zagadnienia na podstawie braków, które u mnie zauważa. Jej celne spostrzeżenia powodują, że tak naprawdę są to lekcje szyte na miarę ucznia.

Oprócz tego Julia jest bardzo pozytywną osobą, zaraża poczuciem humoru i sprawia, że zły dzień znika, a po zajęciach człowiek jest pełen dobrej energii. Ma bardzo motywujące podejście. Jest bardzo zaangażowana i otwarta na potrzeby ucznia. I do tego bardzo sympatyczna.

Polecam wszystkim, w szczególności osobom, które mają problem z przełamaniem się w mówieniu. Tylko Julii udało się przełamać tę barierę u mnie. Jak dla mnie strzał w 10!

stars
Kasia Szczecka,

Zajęcia niezwykle efektywne, nastawione na ciągłą komunikacje. W zaledwie 6 miesięcy z poziomu B2 weszłam na poziom C1. Wymagało to ode mnie pracy, ale na pewno nie udałoby się to, gdyby nie mój ukochany lektor oraz metoda Pana Arka, który polecił mi swojego lektora. Atmosfera sprzyjająca mówieniu, metoda logiczna i spójna. Otrzymałam materiały, które były na moim poziomie i dostosowane do mnie. Jestem bardzo zadowolona i mimo osiągnięcia celu będę kontynuowała, by się rozwijać i nie zapomnieć języka. Bardzo polecam osobom, które są zapracowane i szukają miejsca, gdzie będę mieli efekty w krótkim czasie !

stars
Małgorzata Gutowska, Stomatolog

Mogę z czystym sercem polecić Pana Arkadiusza. To profesjonalista. Spotkania z nim nie tylko podnoszą poziom angielskiego, ale też są treningiem auto-motywacyjnym. Pan Arkadiusz potrafi słuchać ludzi. Zajęcia prowadzone są od początku do końca po angielsku w sposób zaplanowany. Każda z lekcji kończy się wysłaniem listy słów na adres mailowy. Na następnej lekcji znajomość zwrotów poddana jest weryfikacji. W razie potrzeby odświeżana jest również gramatyka. Lekcje z Panem Arkadiuszem są warte swojej ceny. Polecam.

stars
Piotr Dudek, Kierownik hurtowni farmaceutycznej, Łódź

Od ponad roku mam lekcję z Julią. Długo szukałam odpowiedniej szkoły językowej i lektora, nie było łatwo ponieważ rynek jest aż przepełniony różnymi kursami języka angielskiego. W końcu trafiłam na szkołę Pana Arka i Julię. Od pierwszej lekcji poczułam, że będzie dobrze bo nie czułam strachu, strachu przed mówieniem. Przestałam skupiać się aż tak czy poprawnie zbuduje zdanie lub czy poprawnie coś wymówię. Julia motywowała i napędzała mnie każdego dnia, jeśli czuła że mam przed czymś opory lub blokadę starała się zawsze znaleźć temat, który będzie dla mnie na tyle interesujący, że i tak się otworzę. Lekcje są urozmaicone, to ja ustalam nad czym chce pracować, czasem są to tematy czysto związane z pracą, czasem angielski na co dzień a czasem gramatyka. Julia oprócz tego, że jest świetnym nauczycielem jest tez świetną kontaktową osobą i współpraca z nią to przyjemność, a ja czuje się pewniej z angielskim :).  

stars
Ania Analityk systemowy z branży IT,

Jeżeli czytasz tę opinię na pewno stoisz przed wyborem odpowiedniego korepetytora, nauczyciela dla siebie, swojego dziecka albo pracowników. Ja byłem na Twoim miejscu kilka miesięcy temu. Wybór padł na Arka, czy słusznie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Co wyróżnia Arka na tle konkurentów? Przede wszystkim nieszablonowe podejście do nauczania. Uczyłem się angielskiego całą podstawówkę, gimnazjum, szkołę średnią i studia. Na każdym etapie nauczania schemat był ten sam. Przede wszystkim podręcznik i nauczyciel, którego celem było realizowanie programu a nie nauczenie posługiwania się językiem.

Arek największy nacisk kładzie nie na podręcznik tylko na rozmowę po angielsku. Lekcje z nim to nie odtwarzanie schematów znanych z podstawówki tylko prawdziwa rozmowa. Pewnie pomyślisz teraz: ale ja nie umiem rozmawiać po angielsku. Arek szybko wyprowadzi Ciebie z błędu oraz pozwoli przełamać barierę w mówieniu. Z Arkiem rozmawiasz jak z dobrym kolegą a lekcje prowadzone w absolutnie bezstresowej atmosferze ułatwią zapamiętywanie. Opinie wystawiłem na podstawie ponad 30 lekcji przez Skype.Niby błahostka ale wcale nie oczywista dla niektórych nauczycieli – Arek posiada stabilne łącze internetowe, oraz dobry mikrofon.

stars
Krystian Łuczak, Właściciel firmy ENTE S.C.

Angielskiego uczę się od bardzo dawna i raczej według zasady - bo muszę. Chciałam znaleźć lektora, który nie tylko mnie nauczy rozumieć, rozmawiać, ale także polubić ten język, czerpać satysfakcje z mówienia i zacząć myśleć w tym języku. Początkowo nie do końca rozumiałam tę metodę, ale po 4 zajęciach stwierdziłam, że sposób nauczania Łukasza sprzyja przypominaniu i odzyskiwaniu dawno zapomnianych słówek, uczeniu się nowych, używaniu stałych konstrukcji. Pomimo że znam temat rozmowy, to nigdy nie wiem jakie będzie następne pytanie. Okazało się, że jest to dla mnie niezwykle pomocne, ponieważ   nie stresuje się już tym jakie będzie następne pytanie, a skupiam się nad jego treścią i szukam odpowiedzi. Łukasz jest niezwykle inteligentny i oczytany. Tak naprawdę rozmawiając z nim uczę się nie tylko angielskiego, ale przy okazji dowiaduje się mnóstwo interesujących rzeczy. Co ciekawe, lekcja mija błyskawicznie i  już się chcę następnej :)

stars
Krystyna Kupka,

Szukając pomocy z przezwyciężeniem strachu przed mówieniem w języku angielskim trafiłem w internecie na opinie o Arku. Postanowiłem zaryzykować i umówiłem się na spotkanie. Była to jedna z najlepszych decyzji jakie podjąłem w ostatnim czasie. Atmosfera na zajęciach oraz przyjęta przez niego metoda na dotarcie do mnie i przełamanie barier spowodowały, że po 3 miesiącach jestem w stanie normalnie i bez stresu komunikować się w języku angielskim. Nie sądziłem, że będzie to możliwe. Jeżeli ja mogłem to zrobić to każdy z Was może. Bardzo serdecznie i szczerze polecam. Zdecydowanie warto!

stars
Andrzej Andrzejczyk , IT/RIM Storage Backup Engineer, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.

Jestem bardzo zadowolony z współpracy z Panem Dawidem. Lekcje prowadzone przez skypa rozpoczynają się zawsze punktualnie. Po 6 miesiącach nauki moje problemy z mówienie to przeszłość. Jestem bardzo zadowolony z formy i tempa zajęć. Polecam wszystkim gorąco tą metodę nauki która gwarantuje szybkie postępy i pewny sukces.

stars
Paweł Borończyk,

Bardzo cenię sobie lekcje z Arkiem. Wreszcie czuję, że moja nauka języka angielskiego ma sens i zaczynam rozumieć czego dotychczas brakowało mi, by przełamywać bariery w mówieniu. Doskonały nauczyciel dla osób dorosłych - bazuje na doświadczeniu i zabawie, dzięki czemu nauka jest przyjemna i mogę ją odnieść do swojej rzeczywistości. Przede wszystkim praktykujemy język angielski, co przekłada się na chęć poszerzania wiedzy w tym zakresie. Serdecznie polecam!

stars
Magdalena Nowak, Account Manager, TNT

Polecam zajęcia z Panem Dawidem. Od początku zajęcia prowadzone są bezstresowo z naciskiem na komunikację. W ciągu kilku tygodni zauważyłem bardzo duże postępy, dlatego podjąłem decyzję że chcę uczyć się dalej i pogłębiać słownictwo głównie w kierunku technicznym. Pan Dawid jest rzetelny i kompetentny, podczas zajęć szukaliśmy najlepszej dla mnie metody na przyswajanie nowych słów i taką znaleźliśmy. Jestem dowodem na to że po skończeniu 40 lat można się nauczyć rozmawiać w języku angielskim w krótkim czasie i jednocześnie czerpać z tego przyjemność. Nauka odbywa się poprzez skyp’a. Taka forma jest bardzo wygodna (nie ukrywam iż na początku miałem obawy które minęły po pierwszej lekcji). Po kilku miesiącach rozmawiam poprawnie gramatycznie używając słownictwa technicznego. Gorąco polecam pana Dawida jako lektora języka angielskiego

stars
Adam R Inżynier Budownictwa,

"Zacznę od tego, że nauka języka angielskiego nigdy nie należała do moich ulubionych zajęć. Wynikało to z kilku czynników ale najważniejsze z nich z perspektywy czasu, kiedy o tym myślę to niewłaściwe metody nauczania oparte na kserówkach i książkach skupiających się na tematach, które nie do końca mnie interesowały. W trakcie swojej przygody z angielskim miałem naprawdę wielu lektorów ale dopiero Łukasz zaskoczył mnie swoim podejściem. Nie narzucił mi swojego trybu pracy ale wysłuchał i przeanalizował moje problemy i dobrał sposób nauki tak aby była to dla mnie przyjemność. Konwersacje skupiają się na tematach które mnie interesują dzięki czemu przygotowywanie się do lekcji jest dla mnie przyjemnością a nie przysłowiową pracą domową. Bardzo szybko reaguje na moje niedociągnięcia korygując je w sposób łatwy do zapamiętania. Co chwilę proponuję nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwiają mi naukę. Z całą pewnością mogę polecić zajęcia z Łukaszem, które odbywają się w atmosferze całkowicie przełamującej barierę strachu w kontaktach w języku obcym. "

stars
Jakub  Staniewski,

Wcześniej uczyłam się w szkole językowej z siostrą. Metoda nie miała większego sensu. Gramatyka, książka i nic w sumie więcej. Nie było rozmowy. Jeśli była to może trwała kilka minut. Miałam blokadę, ciągle poziom początkujący i barierę mówienia. Często też brak zapału do nauki. Gdy miałam coś powiedzieć miałam pustkę w głowie i duży stres. Mimo, że rozumiałam sporo, czytając teksty, czy oglądając filmy, nie potrafiłam mówić. Było to bardzo frustrujące i przykre. Sama też sporo uczyłam się w domu. Zmieniając pracę, musiałam coś z tym zrobić i nauczyć się mówić komunikatywnie, dlatego poleganie na sobie i nieefektywnej nauce musiało się szybko skończyć. Po za tym, zawsze chciałam mówić po angielsku, dla siebie. Po roku pracy z lektorem PrzełamBarierę, zupełnie nie boję się mówić. Nie mam bariery językowej i potrafię rozmawiać po angielsku na większość tematów w każdym kontekście. Zdarzyło się, że zaczęłam rozmawiać po angielsku i po jakimś czasie przypomniało mi się, że jakiś czas temu nie było to w ogóle możliwe. Cieszę się z tego co osiągnęłam. Spotkania naprawdę warte swojej ceny ! Od samego początku spotkania są profesjonalne, mój lektor jest zawsze przygotowany, wyrozumiały i szukający rozwiązań, by pomóc ! Między spotkaniami dokładnie wiedziałam co mam robić i na czym się głównie skupić. Gorąco polecam. Tak powinien uczyć każdy!

stars
Malwina , Księgowość

Chciałbym Arkowi serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu do interview oraz serdecznie polecić jego praktyczne doświadczenie wszystkim osobom ubiegającym się o lepszą pracę.

Wspólnie z Arkiem skoncentrowaliśmy się na historii moich sukcesów i ewentualnych porażek oraz umiejętnościach radzenia sobie z nimi w dotychczasowej karierze zawodowej.

Wszystko to poparte logicznymi przykładami pomaga poczuć się pewniej będąc na rozmowie rekrutacyjnej.  Taka analiza dotychczasowej kariery zawodowej oraz umiejętność odpowiedniego przedstawienia swoich kompetencji, powoduje ,że interview staje się przyjemnością a nie stresem a co za tym idzie zwiększa wiarygodność kandydata, co zaowocowało sukcesem w moim przypadku i znalezieniem lepszej pracy. Jeszcze jedno - 80 % pytań które padły z ust Arka, powtórzyło się w trakcie interview ;) Polecam w 100%

stars
Arkadiusz N., Key Account Specialist, Sanofi Sp.o.o.

Z natury podchodzę sceptycznie do nowych metod. Taka już jestem;) W tym przypadku niepotrzebnie, ponieważ to co pokazał mi lektor to sensowna metodyka. Nauka języka angielskiego to nie jest jednak skomplikowana sprawa. Cieszę się, że w pierwszej kolejności napisałam do tej szkoły, ponieważ to co otrzymałam, to więcej niż oczekiwałam. Ładne i przydatne materiały. Przełamałam barierę językową - co było najważniejsze dla mnie od wielu, wielu lat. Nie boję się mówić. Nie mam bariery, czy blokady jak wcześniej. Teraz pracujemy razem, bym brzmiała jak native speaker (z przymrużeniem oka;). Jestem mega zadowolona. Polecam wszystkim chociaż SPRÓBOWAĆ ! Mega sensowny, mądry facet tak ogólnie i do tego lubi pochłaniać książki. Liczba tematów do rozmowy po prostu się nie kończy !

stars
Diana Kruszewska,

Lektor przygotował mnie do rozmowy kwalifikacyjnej na Account Manager’a w branży medycznej. Spotkania bardzo rzeczowe. Pracowaliśmy zgodnie z planem. Wszystko bardzo profesjonalnie. Lektor PrzełamBarierę potrafi dostosować się do osoby oraz poziomu językowego interlokutora. Do tego jest opanowany, elokwentny i bardzo kulturalny. Polecam współpracę. Bardzo dziękuję i życzę dalszych sukcesów. Pozdrawiam.

stars
Zbigniew , Account Manager

Mam zajęcia z Martą od ponad pół roku. Gdy zaczynałam byłam sceptycznie nastawiona, ponieważ uczyłam się angielskiego od wielu lat, a nie przynosiło to żadnych efektów. Nie mogłam przełamać bariery językowej, a z Martą w końcu udało mi się. Nareszcie widzę postępy i jest to naprawdę miłe uczucie. Lekcje z Martą są zupełnie inne niż te, z którymi miałam do czynienia do tej pory. Na zajęciach panuje przyjemna, bezstresowa atmosfera, nie traktuje lekcji jako przymus lub obowiązek, ale jako miłe spotkanie, na którym mogę porozmawiać i nauczyć się angielskiego. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na zajęcia z Martą, ponieważ ma dobre podejście i jest naprawdę sympatyczna.

stars
Patrycja Piątek,

Jak najbardziej polecam lekcje z lektorem a w szczególności Julkę :) zajęcia mam z nią juz od prawie pół roku. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że poziom swobody rozmów znacznie wzrósł. Dodatkowo Julka jest bardzo elastyczna, skupiamy się na tym czego chciałabym się nauczyć nie narzuca niczego jedynie sugeruje. Z rozmów wyłapuje w czym mam braki i przygotowuje mi notatki z których mogę się uczyć. Reasumując polecam na 100% :)

stars
Marta , Bułkowska

Lekcje online z Julią były ciekawe i dostosowane do moich potrzeb. Był to efektywnie spędzony czas! Już po pierwszej lekcji byłam zadowolona! Julia - bardzo sympatyczna osoba, zawsze świetnie przygotowana do lekcji, potrafi zmobilizować do nauki pokazując różne, ciekawe materiały oraz skutecznie zachęca do dyskusji. Po dwóch tygodniach (9 spotkań) czuję się dużo pewniej ze swoim angielskim. Zajęcia online to najlepszy sposób dla osób zapracowanych. Serdecznie polecam wszystkim

stars
Natalia Rompalska,

Zależało mi na szybkich efektach oraz na tym, by szybko nauczyć się mówić, ponieważ niedługo wyjeżdżałam za granicę. Otrzymana pomoc oraz konkretny plan działania ze wskazówkami. Dało to wreszcie upragnione efekty. Super. Nauka angielskiego nigdy nie była moją mocną stroną jak myślałam, ale lektor wyprowadził mnie z tego błędu. Nie ma czegoś takiego jak talent językowy tylko odpowiednie reguły i zasady uczenia się, które zostały mi zaprezentowane. Bardzo się cieszę, że trafiłam na szkołę PrzełamBarierę. Lektor weryfikuje postępy, potrafi motywować umiejętnie oraz nie brakuje tematów do konwersacji. Spotkanie mija bardzo szybko. Wreszcie po latach nauki potrafię mówić i posługiwać się językiem. Jeszcze jest trochę pracy przede mną, ale gdyby nie praca z tak super nauczycielem, pewnie by się to nie udało. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc !

stars
Roksana Kulesza, Studentka

Do szkoły P. Arrkadiusza trafiłem ponieważ polecił mi znajomy. Na poczaku myślałem, że znowu wyrzucę  pieniądzę w błoto ponieważ od 10 lat nie mogę nauczyć sie języka. Próbowałem w kilku szkołach, potem zajęcie indywidualne. Efekt - niestety żaden. Niby coś się nauczyłem ale jak przyszło do rozmowy ... dramat. Ponieważ mój kolega przekonywał mnie żebym spróbował bo jemu się udało zdecydowałem się. Tak tafiłem do Julii. Pierwsze zajęcia... tuż przed spory stres,  na początku kilka minut spraw organizacyjnych i jedziemy. Zajęcie z Julią zupełnie inne niż do tej pory. Rozmowy z języku angielskim, tematy do uzgodnienia, wszystko jasne i dobrze przygotowane. Tuż po zajęciach na mail otrzymuję słówka z zajęć plus inne ciekawe materiały. A teraz najważniejsze, uczę się 4 miesiące i  po tych wszystkich niepowodzeniach w innych szkołach w końcu widzę rezultaty. Blokda na mówienia mija, zaczynam mówić. Nie boję się i teraz wiem, że już niedugo Julia zrobi ze mnie prawdziwego mistrza :)

stars
Łukasz Fatyga , Kierownik regionu Fenix Poland

Na lekcje zapisałam się, bo chociaż j. ang. uczę się od lat, to zawsze miałam duży problem z mówieniem, brakowało mi słów, czułam, że mówię niegramatycznie, źle fonetycznie i że lepiej się w ogóle nie odzywać. Każde zajęcia w normalnej szkole językowej kończyły się tak samo – gramatyki dużo, mówienia prawie nic. Szukając dla siebie „ratunku” natknęłam się w internecie na p. Arkadiusza, a on skierował mnie do Julii Matyasz. I to był strzał w 10 ! Nigdy nie myślałam, że 55 minut lekcji może być tak efektywne i przyjemne jednocześnie! Julia tak umiejętnie i przesympatycznie kieruje rozmowę, że człowiek w ogóle nie zastanawia się, jak mu to wychodzi, tylko rozmawia, opowiada a swoboda wypowiedzi przychodzi po prostu sama! Bardzo podoba mi się podejście Julii do prowadzenia lekcji. Na początku ustaliłyśmy moje cele, co ja chcę osiągnąć, jakie tematy mnie interesują – i tego się uczę! A nie np. tego, co akurat znajduje się w jakimś podręczniku. Nie interesuje mnie np. temat globalnego ocieplenia, nie potrzebuje do niego słownictwa – to nie wałkujemy go. Natomiast jeżeli interesują mnie ludzie, zdrowie, emocje i to jest mi potrzebne, to tego dokładnie się uczę, to na pewno zapamiętam. Uwagi od Julki dostaję po lekcji w mailu i na spokojnie je przeglądam, ucząc się ‘na błędach” – wg mnie jest to rewelacyjna forma nauki. Julia jest zawsze świetnie przygotowana do naszych zajęć, do danego tematu, a do tego motywuje, wysyła materiały dodatkowe. Gdy zgłaszałam, że nie mogę zrozumieć jakiegoś zagadnienia gramatycznego, to znalazła mi świetne opracowanie tego tematu, przerobiłyśmy je i problem zniknął :) A dodatkowo jest przesympatyczna, otwarta, człowiek czeka na spotkanie nie jak na lekcję ale jak na spotkanie przy kawie i okazję do pogawędki :). Julka dziękuję za nasz wspólny czas! :)

stars
Katarzyna Krawczyk,

Opory przed rozmowami po angielsku w sytuacjach zawodowych były głównym celem korepetycji. Lekcje z pewnością pomogą przełamać lęk przed mówieniem po angielsku i sprawią, że coraz łatwiej będzie się komunikować w obcym języku na co dzień bez zbędnych obaw. Temat i treść zajęć są zawsze dopasowane do zainteresowań i potrzeb ucznia.

Pani Julia jest bardzo sympatyczną i sumienną lektorką, którą szczerze mogę polecić.

stars
Marta Włosińska,

Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Julię, z którą nauka angielskiego jest znacznie przyjemniejsza i co ważniejsze przynosi efekty. Długo szukałam lektora, przy którym to ja mogę mówić więcej i nie będzie trzeba poświęcać tyle czasu na gramatykę, której zasady się zna, ale ma się trudności z ich stosowaniem w praktyce. Julia jest bardzo kontaktowa i otwarta na sugestie, dzięki czemu samemu można zaproponować jakiś temat na zajęcia, na których trzeba dużo mówić. Potrafi w sposób klarowny wyjaśnić niuanse językowe. Pracuję w międzynarodowej firmie i śmiało mogę powiedzieć, że nie tylko podszlifowałam język, ale też nabrałam pewności siebie i nawiązywanie kontaktów stało się znacznie łatwiejsze. Szczerze polecam! :)

stars
Iwona Kołodziejska,

Jako programista za dużo nie mówię po angielsku na co dzień. Mam kilka jedynie spotkań z native speakerem w firmie. Mimo wielu spotkań, mój sposób mówienia, gramatyka czy płynność nie zmieniła się za wiele (mimo też prywatnych lekcji z native speakerem). W związku ze szkoleniami, musiałem nauczyć się po prostu lepiej mówić po angielsku. Rozumienie tekstów i tego co mówią inni, było naprawdę niezłe u mnie (z uwagi na ciągłe czytanie), ale mówienie było ciągle na tym samym poziomie przez długie miesiące. Moja lekorka po kilku miesiącach współpracy pokazała mi jak się uczyć, zapamiętywać słowa skutecznie i przede wszystkim zrobiłem mega, mega duże postępy. Z całego serca polecam PrzełamBarierę. Widać, że lubią to robić i bardzo zależy im na efektach innych oraz potrafią wyjść poza standardową współpracę kursant-nauczyciel. To jak spotkanie z kumplem przy kawie. Kilka razy spotkałem się z innym lektorem (też super doświadczenie). Polecam szkołę Arka naprawdę każdemu, kto chcę zrobić konkretne postępy.

stars
Konstanty Białek, Programista

Nazywam się Dominika Soperczak, mieszkam i pracuję w Islandii, gdzie jestem menadżerem w firmie Costco i zarządzam pracą 5-osobowego, międzynarodowego zespołu pracowników. Co z tym związane, na co dzień komunikuję się tylko i wyłącznie w języku angielskim.
Zaczynając zajęcia z Julią nie miałam bariery językowej, a moim celem było poszerzenie słownictwa i poprawa gramatyki, na którą do tej pory kładłam mniejszy nacisk. Na tym jednak nie mogłyśmy poprzestać.
Już po pierwszych zajęciach okazało się bowiem, że przez lata nauki języka z przypadkowymi nauczycielami przyswoiłam również wiele, bardzo złych nawyków językowych, z których kompletnie nie zdawałam sobie sprawy. Postanowiłyśmy z Julią nad nimi pracować, bo mogły negatywnie wpływać na mój wizerunek zawodowy, a nie mogłam sobie na to pozwolić.
Po 3 miesiącach cotygodniowych zajęć z Julią, zrobiłam ogromne postępy, poszerzyłam słownictwo branżowe oraz poprawiłam, tak znienawidzoną wcześniej, gramatykę. Teraz już wiem, że wcale nie jest taka straszna :)
Dodam, że same zajęcia były dla mnie bardzo miło spędzonym czasem, a Julia okazała się nie tylko doskonałym nauczycielem, ale też sympatyczną, otwartą osobą z poczuciem humoru, której metody nauczania przynoszą wręcz spektakularne efekty.
Gorąco polecam zarówno osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim, jak i tym, które chcą doskonalić posiadane umiejętności językowe.

 

stars
Dominika Soperczak,

Powodem podjęcia mojej współpracy z tą szkołą była chęć pokonania bariery językowej. Mówienie w języku angielskim zawsze było dla mnie stresem. Od trzech miesięcy współpracuję z Panią Julią, którą z całą pewnością mogę polecić. Na zajęciach panuje bardzo fajna atmosfera a czas spędzony razem mija bardzo szybko. Po każdych zajęciach otrzymuję mail-a ze słownictwem i zagadnieniami, które są powtarzane na następnych zajęciach. Podczas naszych spotkań rozmawiamy na różne tematy a z lekcji na lekcje czuję się coraz pewniej w posługiwaniu się językiem angielskim. Zajęcia pomogły mi w krótkim czasie utrwalić dotychczasowy materiał jak też poczynić dalsze postępy. Na pewno ważną rzeczą też jest to, że mamy wpływ na to co dzieje się na naszych zajęciach poprzez wcześniejsze określenie naszych celów i czasu w jakim chcemy to osiągnąć.

stars
Anna Dreksler Różycka,

Od dłuższego czasu miałam problem z angielskim, szczególnie jeśli chodzi o mówienie. Uczyłam się go w szkole, uczęszczałam na kursy, chodziłam na indywidualne zajęcia (nie do jednego i tego samego lektora, chodziłam do kilku) i cały czas  efekty nie były zadowalające - ciągle ten sam problem - nie jestem w stanie porozumiewać się w tym języku! Nie jestem w stanie mówić! Odczuwam ogromny stres..strach...i koniec. Z  pisaniem to wiadomo, jest prościej, zawsze masz czas na zastanowienie, słownictwo można sprawdzić w Internecie :)  Właściwie to już zaczęłam rezygnować z nauki angielskiego...jednak praca mnie zmusiła do ponownego poszukiwania lektora, zmienił się szef na obcokrajowca a ja nie potrafiłam się z nim porozumieć...Na szczęście jakimś CUDEM (właściwie to dzięki opinii innych kursantów - dlatego też postanowiłam napisać swoją) trafiłam na szkołę Pana Arka i na NAJLEPSZĄ lektorkę jaką kiedykolwiek miałam - JULKĘ. Wyobraźcie sobie, że zaczęłam mówić, przestałam się bać, zniknęła "bariera językowa" - szok! Rozmawiam ze swoim szefem, byłam nawet na interview gdzie sprawdzano mój poziom znajomości angielskiego i ku mojemu zaskoczeniu rekruter powiedział, że świetnie mówię. Wszystko dzięki Julce, która prowadzi zajęcia bardzo ciekawie wg tego co lubię, co mnie interesuje, czuję indywidualne podejście :), jest zawsze świetnie przygotowana do zajęć, atmosfera jest wspaniała - Julka jest przemiła! :), realizujemy cele które sobie założyłam. Zajęcia są dla mnie przyjemnością! Z czystym sumieniem Wam polecam! Jeżeli chcecie W KOŃCU nauczyć się angielskiego, przełamać "barierę językową" myślę, że lepiej nie mogliście trafić :) 

stars
Izabella ,

Świetne zajęcia dla zaawansowanych. Długo szukałam kompetentnego nauczyciela, z którym ćwiczyłabym angielski na najwyższym poziomie. Zawsze miła, uśmiechnięta i pomocna. Wręcz nie można się doczekać kolejnej lekcji, która przebiega w przemiłej atmosferze (jak rozmowa z najlepszą koleżanką). Nauczyciel, który ma powołanie i wie jak skutecznie uczyć. Dodatkowo Magda jest dostępna poza zajęciami, szybko odpisuje na maile i zawsze służy dobrą radą. Baaardzo polecam.

stars
Aleksandra Wiśniewska, Wrocław

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Mam pytanie na temat

  • Dane osobowe

  • Pytania

  • Wiadomość

   Ewelina Wesołowska

   Specjalista ds. obsługi klienta

   biuro@przelambariere.pl

   Mostowskiego 19A,

   91-027 Łódź

   tel. +48 533 990 414 (Arek)

   Ewelina Wesołowska