Lektorzy

arek

Właściciel szkoły językowej, aktywny lektor języka angielskiego oraz certyfikowany coach, który połączył coaching z nauką języka angielskiego. Po kilku latach intensywnej nauki indywidualnej ułożył model pracy z kursantem o nazwie T.E.L.L. M.E.(TM), którym posługują się wszyscy lektorzy PrzełamBarierę. Każda litera tego modelu oznacza krok/etap, który będzie blokował w dojściu do płynności językowej. Wiedzę o tym jak uczyć efektywnie przekazuje lektorom. W wyniku pracy z kursantami, własnych przemyśleń oraz rozmów ze specjalistami w zakresie psychoedukacji, napisał książkę "Jak przełamać barierę mówienia w języku obcym i nauczyć się płynnie mówić ?".

 

Ukończyła Filologię Angielską na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu, Animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz uzyskała dyplom Uniwersytetu Stirling w Szkocji - Scottish Vocational Qualification Level 2 Instructing Health and Fitness. Od 10 lat uczy języka angielskiego, pracowała jako Lektor w kilku szkołach językowych, m.in.: Empik School. Przez 4 lata pracowała też w UK w branży usługowej i hotelarskiej. Odwiedziła Szkocję, Anglię i Walię. Angielski opanowała na poziomie C2, potrafi wyrażać swoje myśli płynnie, spontanicznie i precyzyjnie. Jej zainteresowania to taniec, muzyka i dietetyka. 

Magister filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej. Zainteresowanie i fascynację językiem angielskim pielęgnuje już od najmłodszych lat, a przez ostatnie kilka aktywnie uczy osoby dorosłe na każdym poziomie zaawansowania. W nauczaniu języka angielskiego uważa, że indywidualne i holistyczne podejście wynikające z potrzeb językowych kursantów oraz odpowiednie metody coachingu i zarządzanie motywacją, to najlepsze drogi prowadzące do sukcesu. Interesuje się historią, polityką, rozwojem i doskonaleniem swoich umiejętności językowych, a także piłką nożną.

Nauczyciel z powołania i zamiłowania. Jej wiodącą pasją od ponad dekady jest taniec, który stanowi podwaliny jej umiejętności pedagogicznych jak i językowych. To podczas licznych podróży, w tym do Los Angeles, wypracowała swój akcent, a wieloletnie doświadczenie bycia instruktorem tańca nadaje jej stylowi nauczania jakości. Certyfikowana w metodzie Direct English, jest studentką filologii angielskiej na kierunku kultura-media a profesjonalną nauką angielskiego zajmuje się już od dwóch lat.

Do poznania języka angielskiego zainspirował go jako dziecko ojciec, który władał biegle trzema językami obcymi. Poza językiem fascynowała go także kultura krajów anglojęzycznych więc otaczał się anglojęzyczną muzyką, filmami, książkami a także oprogramowaniem. Jego pasja do języka i  nauczania pozwoliła mu ukończyć studia anglistyczne o specjalności nauczycielskiej. Wielokrotnie podróżował do Irlandii gdzie szlifował swój język i poznał go takim, jakim jest na co dzień. 

Językiem angielskim pasjonuje się od najmłodszych lat. Z powodu jego wszędobylskiej obecności i wrodzonej ciekawości, czuła potrzebę znajomości znaczenia każdego słówka obcego, które napotkała.

Uzyskała certyfikat EF SET z najwyższym poziomem-C2. W planie na najbliższy czas ma rozpoczęcie studiów na kierunku lingwistyka.

Jest osobą bardzo empatyczną, a najbardziej uszczęśliwia ją pomaganie innym. Stąd (oraz z zamiłowania do języka) wybrała taką ścieżkę kariery jak lektor 😊

W wolnych chwilach spędza czas w social mediach, gdzie porusza się głównie po angielskojęzycznych kanałach. Dzięki temu stale łączy przyjemne z pożytecznym. Pasjonuje się psychologią i kognitywistyką. Oprócz zdobywania wiedzy, inne z moich hobby to aktorstwo, taniec i śpiew – jest artystyczną duszą 😉

Płynnie posługuje się trzema językami: angielskim, ukraińskim i rosyjskim, uczył się również włoskiego i norweskiego. Wie co to znaczy przełamywać bariery językowe zarówno jako uczeń jak i nauczyciel. Uczy języków obcych od 2015 roku. Krocząc ścieżką zawodową nie ominął branży IT, Designu oraz Event makingu. Od 2016 roku działa jako dziennikarz oraz interviewer.

Pasjonuje się sztuką, filozofią, teatrem oraz brytyjską kulturą dwudziestolecia międzywojennego.

Angielskiego uczy się nieprzerwanie od najmłodszych lat, w 2017 roku zdobyła certyfikat CAE.

Wcześniej studentka filologii ze specjalizacją tłumaczeniową z językiem chińskim, obecnie filologii angielskiej z językiem biznesu;) Dodatkowo uczy się jeszcze języka hiszpańskiego.

Na zajęciach chętnie porozmawia na tematy związane z zarządzaniem, marketingiem, mediami oraz modą i urodą.  Jest osobą cierpliwą i rzadko się denerwuje :)

Interesuje się kulturą i tradycją krajów azjatyckich. 

Absolwentka Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Odbyła program Erasmus w Portugalii.
Językiem angielskim otacza się na co dzień od lat. Cały czas praktykuje poszerzanie wiedzy w jego zakresie, szukając niekonwencjonalnych, skutecznych i przyjemnych metod.
Każde zajęcia stara się przygotować indywidualnie pod Kursanta. Jej zajęcia są bezpiecznym miejscem, gdzie nie trzeba się bać popełniać błędów, tylko nauczyć się wyciągać z nich wnioski.
Pasjonuje się czytaniem literatury anglojęzycznej, oglądaniem filmów i seriali w języku angielskim, pływaniem, wycieczkami górskimi oraz podróżowaniem. Jest ciekawa świata, ludzi i stara się przekazać pozytywną energię.

Od dziecka mieszkał we Włoszech. Posługuje się płynnie 3 językami: angielskim, włoskim i niemieckim.

Lubi podróże :) Odwiedził kilka krajów europejskich (był między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Austrii) jak również Stany Zjednoczone i Kanadę.

Posiada certyfikat CAE, obecnie studiuje stosunki międzynarodowe w języku angielskim.

Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o naukę i jest przekonany, że najlepszym sposobem na naukę języka jest aktywne używanie go i mówienie jak najwięcej od samego początku nauki.

Jego główne zainteresowania to historia, geografia, polityka, sport, kosmos, światowa sytuacja geopolityczna, literatura i oczywiście języki.

Studentka informatyki na Politechnice Krakowskiej z zamiłowaniem do nauczania. Branża IT nie jest jej obca.

Jako lektor języka angielskiego przygotowuje kursantów do egzaminów Cambridge, rozmów o pracę i wyjazdów za granicę już od kilku lat. Nauczania nigdy nie traktowała jako pracy, było i jest dla niej jedną z największych pasji.

W trakcie prowadzonych przez nią zajęć zauważalna jest nieograniczona cierpliwość i ogromna chęć doskonalenia umiejętności nie tylko kursanta, ale i własnych. Stawia na piedestale rozwój osobisty,
aby każdy prowadzony przez nią kurs był tak samo merytoryczny, jak i najzwyczajniej przyjemny.

W wolnym czasie, który nieustannie stara się zapełnić, oddaje się literaturze, rysunkowi i pogłębianiu znajomości języka, który otaczał ją od najmłodszych lat. 

 

Angielskiego uczyła się od dziecka, posiada kanadyjskie obywatelstwo, swoje dzieciństwo spędziła w Kanadzie w Kitchener (okolice Toronto).

Ukończyła przekładoznawstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz translatorykę angielską z niemieckim na PWSZ w Nowym Sączu, wzięła też udział w wymianie studenckiej Erasmus na Słowacji.

Angielskiego naucza od 2014 r.

Jest osobą otwartą i kreatywną. Zawsze stara się przygotować lekcje w taki sposób, aby były one owocne i interesujące. Wierzy w to, że każdy, nawet osoba która twierdzi iż nigdy nie będzie w stanie nauczyć się innego języka, może to zrobić.

Sama posługuje się angielskim i niemieckim, zna też podstawy rosyjskiego, chorwackiego i słowackiego, a niedawno zaczęła uczyć się portugalskiego. Dzięki temu wie, na jakie przeszkody można natrafić podczas nauki obcego języka i w jaki sposób je pokonać.

Uwielbia podróżować. Interesuje się grami komputerowymi i planszowymi, sztuką cyfrową, modelowaniem 3D, literaturą (w szczególności twórczością Stephena Kinga) oraz filmami. Jej ulubionym sportem jest airsoft.

Studentka psychologii, która wykorzystuje swoje zainteresowanie mechanizmami ludzkiego umysłu w praktyce, pracując jako nauczyciel od prawie 4 lat. Uważa, że z odpowiednią motywacją wszystko jest możliwe, aktywnie wspierając swoich podopiecznych na drodze do sukcesu. Cechuje ją duża empatia, cierpliwość i dopasowywanie się do potrzeb ucznia. Stawia głównie na praktykę. Uczy zarówno od podstaw, jak i osoby o zaawansowanym poziomie. Specjalizuje się w przygotowywaniu do egzaminów językowych. Nauczanie języka daje jej nieopisaną radość, która pragnie zarażać innych. 

Angielskiego uczy się od najmłodszych lat, co zaowocowało zdaniem egzaminu IELTS z wynikiem 8/9. Lingwistyka od zawsze była jej ogromną pasją ze względu na zamiłowanie do podróży, a także fascynację kulturami świata. Do tej pory zwiedziła około 30 krajów. Aktualnie włada trzema językami: angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Interesuje się wszystkim po trochu, ale przede wszystkim biologią, astrofizyką, muzyką (zwłaszcza rockową, gra na gitarze basowej), kinematografią, rysunkiem realistycznym oraz fotografią. 

Urodziła się w Polsce, ale mając zaledwie parę miesięcy przeprowadziła się z rodziną do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkała przez 15 lat.

Językiem angielskim otacza się od zawsze. Aktualnie mieszka w Polsce i poszerza swoją wiedzę w jego zakresie, studiując filologię angielską. 

Zna angielski na poziomie języka ojczystego (C2+). Dodatkowo posługuję się też językiem hiszpańskim na poziomie średniozaawansowanym.

Uważa, że wiele problemów z przyswajaniem języka obcego tkwi w braku pewności siebie - mnóstwo osób boi się popełniać błędy. Zna to i rozumie. Na zajęciach ma zamiar pozbyć się tego typu myślenia w kursancie poprzez ćwiczenie języka angielskiego w środowisku, w którym zapewnia 100% wyrozumiałości, cierpliwości i wsparcia. Błędy nie są karalne, są wręcz potrzebne jako miara postępu i wskaźnik tego, nad czym kursant powinien popracować.

Pasjonatka wielu dziedzin od nauczycielstwa przez kulturę koreańską, aż po architekturę wnętrz i ogrodnictwo. W wolnych chwilach uwielbia zaczytywać się w kryminałach i fantastyce.
 
Ukończyła studia z filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską z językiem niemieckim na Uniwersytecie Śląskim oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na tymże kierunku. W trakcie studiów brała udział w Europejskim projekcie “Współmyślenie w nauczaniu” oraz zasiadała w zarządzie koła nauczycielskiego na Uniwersytecie Śląskim - z pasji do tego, co robi.
Nie spoczywa na laurach, tylko wciąż stawia swoją poprzeczkę wyżej i wyżej, dlatego rozpoczęła studia na kierunku filologia germańska :) 
 
Uczy języka angielskiego od ponad pięciu lat, ale ciągnęło ją do tego od najmłodszych lat. Jako nauczyciel jest cierpliwa i wyrozumiała, ale jednocześnie wymagająca, co korzystnie wpływa na motywację jej kursantów. Stara się zarażać uśmiechem i energią - skutecznie, bo jej kursanci zawsze kończą zajęcia z pozytywnym nastawieniem. Potrafi dopasować swój styl nauczania do różnych preferencji - sama lubi się uczyć nowych umiejętności i zdobywać nowe informacje i pokazuje swoim kursantom, że na tym polega ciągły rozwój. Wierzy, że z odpowiednim nakładem pracy i ilością godzin poświęconych na nauce języka oraz poprzez otaczanie się tym językiem, każdy jest w stanie nauczyć się angielskiego - to od uczącego się zależy KIEDY to się uda.
 
Przez prawie 2 lata mieszkała w Dublinie uczęszczając tam do szkoły średniej, a godziny rozmów w języku angielskim pomogły przełamać jej barierę językową, którą miała mimo dobrego warsztatu teoretycznego. Swoim kursantom pomaga w otwarciu się na swobodną rozmowę w języku angielskim, bez dyskomfortu i stresu, niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdą, a oprócz tego wspiera w osiąganiu celów i nierzadko inspiruje do stawiania nowych.

Jest fanką samokształcenia, pobudzania własnej ciekawości i elastyczności, uważa, że znajomość języków szczególnie tak przydatnego w sferze międzynarodowej angielskiego otwiera wiele dróg rozwoju. 

Studentka farmacji na Śląskim Uniwersytecie medycznym z pasją i zamiłowaniem do nauczania.

Pomoże w rozwinięciu umiejętności rozmawiania w języku angielskim do poziomu bliskiemu bilingualności. Posługiwanie się wtedy językiem staje się mniej stresujące i przestaje być męczące. Znika potrzeba ciągłego tłumaczenia zdań z polskiego na angielski, z angielskiego na polski w myślach przed wypowiedzeniem zdania, a informacja którą chcemy przekazać trafia do odbiorcy wyraźniej i skuteczniej.

 

Początkujący obieżyświat z ambitnymi planami na przyszłość. Do tej pory zwiedziła Anglię, Turcję, Hiszpanię, Włochy oraz Japonię. Nie boi się ciężkiej pracy nad sobą i podejmowania wyzwań.

Angielskiego uczyła się od najmłodszych lat od amerykańskich znajomych, systematycznie poszerzała słownictwo i rozwijała swój angielski, co doprowadziło ją na Uniwersytet Śląski na wydział filologii angielskiej.

Wierzy, że nauka języka to niekończące się wyzwanie, a stawianie realnych i ambitnych celów jest do niej kluczem – nauczyła się japońskiego na poziomie średniozaawansowanym po 6 miesiącach w Japonii, gdzie pracowała jako nauczyciel angielskiego. Zna również podstawy języka hiszpańskiego.

Kiedy widzi efekty swojej pracy (na przykład Japończycy, którzy z nieśmiałych nowicjuszy zaczęli składać zdania po angielsku) czuje szczęście i satysfakcje. Bardzo sobie ceni relacje, które nawiązuje poprzez zajęcia.

Miłośniczka popkultury Japonii, Korei, tańca oraz gry na gitarze.

Native speaker języka angielskiego, urodzona w Kanadzie, gdzie mieszkała przez 21 lat. Następnie zamiłowanie do gry na skrzypcach zaprowadziło ją do Włoch, gdzie mieszkała przez 6 lat, w między czasie ucząc się od podstaw włoskiego, którym teraz włada płynnie.

Kariera muzyczna pozwoliła jej na zwiedzenie wielu państw, w tym krajów południowej Azji oraz większości Europy. Takie podróże skutkowały poznaniem języka francuskiego na poziomie średniozaawansowanym i języka hiszpańskiego na poziomie konwersacyjnym.

Dzięki swoim doświadczeniom z nauką języków obcych doskonale wie jakie warunki należy stworzyć dla ucznia, aby ten był nastawiony entuzjastycznie do nauki, i aby ta nauka skutkowała faktycznymi postępami.

Od 2020 r. mieszka w Polsce, gdzie zajmuje się remontowaniem starego domu, pielęgnowaniem ogrodu, graniem na instrumentach dla przyjemności, głaskaniem swoich dwóch kotów, oraz oczywiście, nauczaniem języka angielskiego.

Urodziła się w Londynie, gdzie mieszkała 10 lat. Później uczennica liceum dwujęzycznego, aktualnie studentka kryminalistyki.

Zdała certyfikat CPE- certyfikat potwierdzający biegłość językową- na najwyższą ocenę A. W wieku 13 lat zdała swój pierwszy egzamin Cambridge English- FCE również na celującą ocenę. Czyta książki i ogląda filmy niemal wyłącznie w języku angielskim. 🎬

Jako lektor języka jest cierpliwa, empatyczna, komunikatywna i stawiająca na dialog. Pomoże się otworzyć, aby kursant nie bał się swobodnego wypowiadania się w środowisku anglojęzycznym. Uważa, że najważniejsze w nauce języka jest wyjście ze strefy komfortu i mówienie. Nieważne jak mówimy i ile błędów popełniamy na początku, ważne by przełamać barierę językowa i mówić :) Wszystko jest do wypracowania.

W wolnych chwilach uczy się języka tureckiego i podróżuje solo po świecie. Zwiedziła już 17 krajów, poznając przy tym cudownych ludzi i doświadczając wielu interesujących kultur. W najbliższych planach ma wyjazdy do Maroko i Korei.

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Mam pytanie na temat

  • Dane osobowe

  • Pytania

  • Wiadomość

   Małgorzata Chojnicka-Oleszko

   Specjalista ds. obsługi klienta

   biuro@przelambariere.pl

   tel. +48 697 103 205


   Arkadiusz Włodarczyk

   Właściciel szkoły

   tel. +48 533 990 414

   Małgorzata Chojnicka-Oleszko