Zobacz o czym piszemy/mówimy

Nauka języka angielskiego z Al. Cz.1.

Hej wszystkim! Jak wiecie, jest wyjątkowo dużo różnych sposobów na naukę angielskiego, ale jednym z nich, bardzo pomocnym, jest ChatGPT, czyli narzędzie oparte na sztucznej inteligencji. Nauka języka angielskiego z Al, niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest ChatGPT? Nauka języka angielskiego z Al – ChatGPT Już Wam mówię, a Czytaj więcej..

Jak uczyć się skutecznie? Rutyna w nauce języka.

Rutyna tworzy strukturę i porządek w codziennym życiu, co pomaga w poczuciu stabilności i bezpieczeństwa. Wiedząc, czego można się spodziewać, unika się niepewności i stresu. Pomaga również w efektywnym zarządzaniu czasem i zadaniami. Powtarzalność codziennych działań może usprawnić planowanie i wykonywanie obowiązków. Pozwala budować pozytywne nawyki, co przekłada się na osiąganie celów, również językowych, dlatego Czytaj więcej..

Nauka języka obcego a wiek

Na naszym blogu znajdziecie już 2 artykuły poruszające temat – nauka języka obcego a wiek.  Jeśli jeszcze ich nie widzieliście, to szczerze polecam jeśli szukacie odpowiedzi na pytania: Czy dzieci uczą się szybciej niż dorośli? Czy jestem za stary? Dzisiaj chcielibyśmy jeszcze bardziej rozwinąć ten temat, a dokładnie zrobiła to nasza lektora z zespołu Przełam Czytaj więcej..

Certyfikat z angielskiego – czy warto? Cz. 2.

Dzisiaj druga część artykułu, która pomoże odpowiedzieć na pytania: certyfikat z angielskiego – jaki, za ile, czy warto?  Praca w Polsce. Są certyfikaty, które trzeba lub warto mieć. Poniżej opis kilku z nich. Egzaminy resortowe MSZ , MON STANAG 6001 – mogą okazać się nieodzowne do pracy w wojsku. Occupational English Test sprawdza umiejętność komunikacji w Czytaj więcej..

Certyfikat z angielskiego – czy warto? Cz. 1.

Czy przydatne jest posiadanie certyfikatu z angielskiego z egzaminów takich jak First Certificate in English (FCE), Certificate in Advanced English z Cambridge (CAE) lub International English Language Testing System (IELTS)? Jaki jest prawdziwy pożytek z posiadania jednego z tych certyfikatów? Czy to pomoże na przykład  w znalezieniu lepszej lub lepiej płatnej pracy?   Przytoczone poniżej Czytaj więcej..

Jak nauczyć się 400 słów w godzinę?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak szybko nauczyć się dużej ilości słówek? Albo jak nauczyć się 100, 400 słów w godzinę? A może znacznie więcej? Czy jest to możliwe? W pierwszej chwili brzmi to nierealnie, ponieważ zwykle uczymy się tylu słówek w kilka tygodni. Brzmi jak clickbaitowy tytuł typu: „Jak nauczyć się angielskiego w 3 miesiące”. Czytaj więcej..

Powszechne pułapki myślenia. Filtrowanie, umniejszanie i wyolbrzymianie

Witam Cię w ostatnim artykule z serii powszechne pułapki myślenia – mam nadzieję, że poprzednie wpisy o błędach poznawczych były dla Ciebie przydatne 🙂 Dzisiaj przedstawię Ci temat filtrowania, umniejszania i wyolbrzymiania, które również mają istotny wpływ na postępy w nauce oraz ogólny sukces językowy. Miłego czytania! Jest to uniwersalne zniekształcenie, któremu ulegamy wszyscy. Filtrowanie występuje wtedy, gdy Czytaj więcej..