Czy można nauczyć się mówić po angielsku ucząc się przez Skype?

Czy można nauczyć się mówić po angielsku ucząc się przez Skype? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule 🙂

Nigdy nie uczyłem się przez Skype.

Kiedyś nie jeździłeś też na rowerze, czy samochodem, nie pływałeś w jeziorze, czy basenie (bo nie umiałeś i pewnie byłeś tym przerażony), nigdy wcześniej nie prowadziłeś prezentacji przed grupą… Można tak wymieniać w nieskończoność. Jednak teraz wszystkie te rzeczy już robisz, bezboleśnie i bezproblemowo, prawda? Prawdopodobnie w swoim życiu robiłeś znacznie trudniejsze rzeczy niż rozmowa przez Skype i sobie poradziłeś. Czemu miałbyś sobie nie poradzić z telefonem w ręku, czy komputerem z którego już korzystasz ? Mamy XXI wiek.

Czy takie spotkania są skuteczne? Czy dają efekty?

Wnikliwie obserwując naszych kursantów, którzy mieli spotkania osobiście i przez Skype, nie zauważyliśmy żadnej różnicy jeśli chodzi o efekty. Czasami onlinowi kursanci mieli lepsze efekty od których, którzy mieli spotkania z lektorem twarzą w twarz i odwrotnie. Nie zauważyliśmy żadnej reguły.  Szybsze i wolniejsze efekty nie zależały od formy spotkania. Wpływ na to ma nastawienia kursanta, czy indywidualne predyspozycje. Opracowana metoda T.E.L.L. M.E. sprawdza się przy spotkaniach przez Skype i tych twarzą w twarz. Rzuć okiem na opinie naszych kursantów 🙂

Jestem na bakier z technologią, nie wiem czy poradzę sobie z instalacją i obsługą Skype.

Nie spotkaliśmy jeszcze osoby która by sobie nie poradziła. Cały proces trwa 5-10 min.

  • Wybierz system:

  • Pobierz na pulpit i zainstaluj

Firma Microsoft postarała się, by proces instalacji był łatwy i intuicyjny. Musi taki być, w innym wypadku ludzie nie korzystaliby z tej aplikacji, która swoją drogą jest najpopularniejsza ze wszystkich na świecie.

Gdybyś miał problemy, czy wątpliwości możesz napisać do nas, zadzwonić lub skontaktować się z przydzielonym lektorem – pomożemy w procesie instalacji i konfiguracji.

Czy Skype jest płatny?

Nie. Jest za darmo.

W jaki sposób lektor będzie tłumaczył mi gramatykę, niezrozumiałe słowa, czy struktury?

Możesz być przyzwyczajony do starego modelu pracy, czyli praca z książką i „kserówkami”, które masz przed sobą w szkole stacjonarnej. Możliwe, że też miałeś takie spotkania z lektorem pracując online. Czyli wysłał Ci materiały wcześniej i spotkanie polegało na wypełnianiu ćwiczeń podczas lekcji. Jest to mało efektywny model pracy.

My skupiamy się na Twoich umiejętnościach mówienia. Nie robimy wypełnianek podczas naszych spotkań. Szkoda na to czasu i Twoich pieniędzy. Naszym zadaniem jest pomóc Ci przełamać barierę mówienia i pomóc w dojściu do poziomu komunikatywnego i płynności językowej. A to się nie dzieje przez robienie pisemnych ćwiczeń, czy oglądania wideo.

Jeśli chodzi o gramatykę – mamy na to specjalnie zaprojektowane ćwiczenia. Struktury gramatyczne będziesz trenował przez mówienie. Czemu ? Nawet jeśli wypełnisz 15 stron w książce od gramatyki, nie za bardzo przełoży się to na praktyczną umiejętność wykorzystywania tego w mówieniu, dlatego musisz trenować gramatykę przez mówienie. To samo jest z nowym słownictwem. Mamy na to wiele mądrych sposobów.

W jaki sposób lektor będzie przesyłał mi materiały? Nie otrzymam materiałów papierowych?

Po każdym spotkaniu otrzymasz od lektora materiały, których potrzebujesz ! Na swojej skrzynce e-mailowej będziesz miał wszystko w jednym miejscu. Nawet jeśli się przemieścisz, zawsze możesz zajrzeć do siebie na pocztę. W przypadku drukowanych materiałów bywa tak, że się je gubi lub zostawia gdzieś przypadkiem. Nie wspomnę o bałaganie z kserówkami.

Jeśli otrzymasz materiały od nas – wystarczy ćwiczenia zrobić na komputerze lub wydrukować. Nie przesyłamy książek, gdzie będziesz musiał drukować tony materiałów każdego tygodnia. Wysyłamy wyselekcjonowane materiały, których najbardziej potrzebujesz (też takie, które lektor uzna za najpotrzebniejsze dla Twojego rozwoju językowego).

Co się stanie jeśli nie będę miał dostępu do Internetu? Lub jakoś połączenia będzie kiepska?

Zdarza się to niezwykle rzadko. Ale jeśli się już to zdarzy, to wtedy możecie przejść na rozmowę telefoniczną. Rozmowy telefoniczne pozwalają się już widzieć. Jeśli nie, to dokończycie spotkanie przez telefon (bez wizji). Rozmowa dalej jest rozmową. Nie potrzeba się widzieć, by rozmawiać. Lektor dalej będzie Cię poprawiał, korygował, podpowiadał, prowokował do rozmowy i wprowadzał najpotrzebniejsze struktury gramatyczne i słownictwo do rozmowy. Byś mógł cały czas się rozwijać językowo.

Brak personalnego kontaktu z lektorem.

W obecnej sytuacji (koronawirus), to lepiej dla Ciebie, Twojej rodziny i lektora. Pamiętaj, że budowanie relacji i komfort pracy wynika z Twojego nastawienia, a nie z formy spotkania. Nasi lektorzy budują świetne relacje z kursantami. Rekrutując nowych lektorów zwracamy ogromną uwagę na umiejętności interpersonalne lektora.  Jest to kluczowy czynnik rozpoczęcia współpracy z lektorem.

Mam już swoje lata. Nie wiem, czy to dla mnie.

Uczyliśmy kursantów, którzy mieli 50, 60, czy 70 lat. Nie ograniczaj się takim sposobem myślenia.

W jaki sposób mam notować?

Nie skupiaj się na tym, ponieważ to MY robimy za Ciebie. Po każdym spotkaniu otrzymasz notatki na swojego e-maila. Twoim zadaniem jest skupić się na mówieniu i niczym innym. Odrywanie się od konwersacji skutkuje zgubieniem wątku i stratą czasu. Nawet nie zauważysz, że lektor podczas spotkania za Ciebie notuje. Nie ma przestojów !

Jeśli będziesz potrzebował coś zobaczyć, lektor udostępni swój ekran.

Ile to kosztuje i jaką metodą uczycie?

Zapraszam na naszą stronę główną: https://przelambariere.pl/

Czemu cena za lekcje przez Skype jest taka sama jak za zajęcia stacjonarne?

Z uwagi na pełne kalendarze lektorów nie dojeżdżamy do kursantów. Od wielu lat. Cena dotyczy czasu spotkania i jakości, która za tym idzie, a nie formy samego spotkania. W przypadku spotkania twarzą w twarz, czy przez Skype, czas zajęć jest zawsze taki sam, prawda ? To czemu forma lekcji miałaby mieć wpływ na cenę?

Jakie są zalety?

Oszczędzasz czas na dojazdach.

Ucząc specjalistów i przedsiębiorców, dla których szczególnie ważny jest czas zauważyliśmy, że jest do dla nich najbardziej istotna rzecz. Czas to pieniądz.

Komfort.

Możesz siedzieć w wygodnym dla siebie miejscu i ubraniu (dresie i kapciach😉).

Komfort psychiczny.

Nie wszyscy uwielbiają kontakt z drugim człowiekiem (introwertycy, osoby bardziej wrażliwe), dlatego taka forma spotkania jest przyjaźniejsza i mniej stresogenna. Zdarza się również, że podczas spotkania kamera jest wyłączona, na życzenie kursanta. Jeśli boisz się mówić, taka forma spotkania jest szczególnie dla Ciebie, by przełamywać barierę w komfortowych dla ciebie warunkach (środowisku).

Elastyczność.

Oszczędzając czas na dojazdach, masz więcej czasu i tym samym jesteś bardziej elastyczny jeśli chodzi o plany na dany dzień i tydzień. Z lektorem możesz umawiać się ze spotkania na spotkanie. Nawet dzień wcześniej.

Ciekawostki

Zdarza nam się mieć spotkania z naszymi kursantami, którzy na stałe przebywają za granicą (pracują tam, czy studiują). Ilość krajów do wymienienia jest długa.

Zdarza się również czasami, że ktoś nie zdążył dojechać do domu, by usiąść przed komputerem, by mieć spotkanie. Spotkanie odbyło się przez Skype na jego telefonie (Internet z komórki). Kursant zjechał z autostrady.

Nasz inny kursant przebywał akurat na wakacjach (Wyspy Kanaryjskie). Lekcja konwersacyjna przez Skype była urozmaiceniem i treningiem dla tej osoby. Jedno, czy 2 spotkania na cały 7 dniowy pobyt plażowania, nie stanowiły żadnego problemu. Przy okazji zrobił powtórkę rozmów na wakacjach.

Dyrektor dużej organizacji, dużo podróżujący zawodowo miał lekcje języka angielskiego, gdy wracał pociągiem do domu. Poza lekcją angielskiego była to dla niego lekcja przełamania się. Wolał takie spotkanie ‘załatwić’ podczas podróży niż wtedy, gdy był w domu, gdzie czekały na niego różne, inne obowiązki.

Specjaliści różnych branż mają też z nami lekcje z siedzib swoich firm. Zamawiają wcześniej sale konferencyjne i prowadzą spotkania z samego rana, zanim zaczną pracę. Mają też tym samym wolne popołudnia.

Napisz do nas biuro@przelambariere.pl

lub zadzwoń 533 990 414

Umów się na 10-15 minutową bezpłatną konsultacje z autorem metody i właścicielem.

Omówimy Twoje potrzeby i damy konkretne rozwiązania 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.