Lekcja Nr 2 - 5 Niezbędnych Kroków strategii T.E.L.L M.E.(TM), które pozwolą Ci dojść do płynności językowej w najkrótszym możliwym czasie!!!

Krok 5 - Praktykuj aktywne mówienie: 

Piąty i najważniejszy krok! Jeżeli go zignorujesz będziesz bardzo dużo rozumiał w języku angielskim, ale nie będziesz potrafił za dużo powiedzieć. Ponieważ twój ośrodek odpowiedzialny za komunikację i posługiwanie się językiem nie przejdzie odpowiedniego treningu....

Co spowoduje że podczas rozmowy będziesz zastanawiał się nad czasami, słowami i zwrotami, których chcesz użyć. Zamiast skupiać się nad przekazaniem treści i informacji. 

Powiedz mi czy podczas rozmowy po polsku zastanawiasz się jakiego czasu używasz? No nie! 

Zastanawiasz się co chcesz powiedzieć, a nie w jaki sposób.... 

Dlatego jeżeli nie będziesz w odpowiedni sposób praktykował w aktywnej mowie wszystkiego czego uczysz się pasywnie. Będziesz bardzo dużo rozumiał, ale zamiast mówić po angielsku, będziesz tylko się blokował i stresował. 

Dlatego tak ważna jest odpowiednia praktyka! Musisz pamiętać o drugiej najważniejszej zasadzie, o której ostatnio wspominałem. 

Musisz na bieżąco praktykować w mowie wszystko czego się uczysz pasywnie. 

Dodatkowo najbardziej efektywne będzie to wtedy kiedy obrócisz proporcję nauki pasywnej i aktywnej. Czyli zaczniesz rozmawiać po angielsku przez 80% czasu nauki, a tylko 20% poświęcić na naukę pasywną. 

Dlatego jeżeli chcesz przekuć to czego uczysz się pasywnie w aktywne mówienie po angielsku. Musisz zastosować się do tej zasady. W innym wypadku będziesz dużo rozumiał, ale zamiast mówić będziesz tylko się blokować. 


Na dziś to już wszystko, ale widzimy się już niedługo na najbliższym WEBINARZE. Gdzie powiem Ci konkretnie krok po kroku jak wdrożyć i wykorzystać całą strategię T.E.L.L.M.E (TM).

Tak abyś mógł dojść do poziomu B2, czyli poziomu komunikatywnego zaledwie w 168 dni. Ucząc się tylko kilkadziesiąt minut dziennie! Co ważniejsze tak abyś potrafił aktywnie mówić na tym poziomie. 

Widzisz mógłbym Ci dziś powiedzieć znacznie więcej na temat mojej strategii, ale chcę aby ostatnia lekcja odbyła się na żywo. Po to aby móc odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. 

Tak abyś miał pewność że na pewno sobie poradzisz z wdrożeniem i wykorzystanie mojej strategii podczas Twojej nauki angielskiego.

Jeżeli ta lekcja Ci się podobała i uważasz ją za wartościową to zostaw mi komentarz i widzimy się za kilka dni 😉

Do zobaczenia!

Arkadiusz Włodarczyk

Czas na kolejny krok!
Zapisz się na najbliższy Webinar....

Zadzwoń
533 990 414